Témata týdne

„Co když on byl skutečně tím princem, jen chtěl lepší princeznu?“

3. května 2018 v 17:05 | Ther | 19 y. o.

Co je to láska? Je to pocit, kdy se cítíte dokonale v přítomnosti někoho, kdo je pro vás najednou vlastně dokonalým jedincem a okolo něj se točí celé vaše bytí.
Kdy přijde? Nepřijde hned, nepřijde ve chvíli, kdy si usmyslíte, že chcete, aby přišla. Láska je vratká a pokud na ni budete čekat, jako čekáte na pohár zmrzliny, nedostaví se.
Co když nejsem zrozen pro lásku? Každý je pro ni zrozen - není to nic, co by bylo zkrátka dáno geny. Mají jí všichni v sobě, jen u každého znamená láska něco jiného.

Pojem láska je pojem abstraktní.

Kdy se začít učit?

30. dubna 2018 v 9:03 | Ther | 19 y. o.
Ach, je až tak moc poznat to, že bych se v aktuální době měla učit, že o tom místo toho raději napíšu článek a to dokonce ještě v době, kdy by už teoreticky ani téma týdne být jednak nemělo (ač chápu, že není jednoduché vůbec nějaké to téma vymyslet)? A ano, možná bych se neměla věnovat psaní článků na blog, ale místo toho vypnout internet (no, ty dokumenty o normalizaci či rozbor Van Goghových Kosatců sice člověk v hlavě nemá, ale nevadí) a pořádně se šrotit. Přece jen do ústních maturit zbývají necelé tři týdny - ale víte jak to je. Jo, to stihnu. Hm, když si však byť jen okem procházím otázky na výtvarnou výchovu, uvědomuji si, že mnoho z těch věcí jsem snad ani v životě neslyšela. Stihnu to tedy?

„… vidím to, co vidět chci.“

22. dubna 2018 v 22:19 | Ther | 19 y. o.
Každý z vás jistě podobné stavy zažívá. Zavřít oči a utéct do reality do snů, které se na 95 % nikdy nestanou skutečností. Občas nad tím přemýšlím, jestli je to vlastně dobrý nápad - zavřít oči a představit si něco, co jsem vždycky chtěla. Po čem toužím a co skutečně chci. Vysnít si realitu, která je vždycky krásná. A i když i tam se přeci jen nějaký ten vroubek, ale i ten k životu patří - jen v těchto chvílích bývá o dost mírnější a klidnější, než jak se následně může ve skutečnosti zdát.
 
 

Reklama