Movie | Vybíjená (CZ, 2015)

19. dubna 2018 v 11:22 | Ther | 19 y. o. |  Filmy
Film Vybíjená natočený na motivy knihy Michala Viewega, obsazený známými herci, kteří dokáží vždy pobavit, ač je to film o životě a vlastně tam toho vtipu po většinou ani moc není. Knihu jsem nečetla, ale možná po tomto filmu bych i byla schopna právě minimálně po této knize sáhnout, no netuším, jaký styl má Viewegh vrámci psaní, takže je i teoreticky možné, že bych moc daleko nedošla.


Obsah
Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi - Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště - staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky - třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí.(Falcon)

Obsazení
Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Linda Bartošová, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková, Monika Absolonová, Hynek Čermák, Zuzana Čapková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Petra Špindlerová, Václav Matějovský, Michal Šášinka, Jakub Burýšek

Hodnocení: /


Můj názor
Film se mi líbil a i mě zaujal. Byla jsem na něm v kině a zasmála jsem se, ač to vlastně komedie nebyla. Je to jednoduše film o životě. Sraz po 25 letech opd maturity, kde hlavní postavy vyprávějí o svém životě. Film je prokládaný scénkami jak z minulosti, tak ze současnosti.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama