Movie | Fifty shades of Grey (USA, 2015)

17. dubna 2018 v 18:38 | Ther | 19 y. o. |  Filmy
Film Padesát odstínů šedi natočený na motivy knihy E. L. James, obsazený herci, jako jsou například Jamie Dornan nebo Dakota Johnson. Kniha má další 2 díly (.. temnoty a .. svobody), které jsou taktéž jiz zfilmované (a di kin vždy uvedené na Valentýna) a já vám časem taktéž o nich přinesu recenzi. Doufám, že nedostanu nějakou sodu či hate za to, že tyto filmy zde recenzuji, ale 1) jsou to filmy jako každé jiné a za 2) jsem prvně četla knihy (tak půl roku až rok před tím, než byla vůbec v plánu nějaké filmy) a chtěla jsem zkrátka vidět, jak to uvedou a co všechno tam vynechají dle toho, že ta kniha má 500 stran a obsáhnout tam vše by trvalo zřejmě o dost déle, než na klasické necelé dvě hodiny filmu.Obsah
Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.(CinemArt)

Obsazení
Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle, Rita Ora, Marcia Gay Harden, Eloise Mumford, Max Martini, Luke Grimes, Rachel Skarsten, Callum Keith Rennie, Victor Rasuk, Dylan Neal, Anthony Konechny, Anne Marie DeLuise, Andrew Airlie, Tom Butler, Anna Louise Sargeant, Emily Fonda, Reese Alexander

Hodnocení: /

Můj názor
Jak již bylo zmíněno, četla jsem i knihu (vlastně všechny tři díly, takže jsem opravdu zvědavá, dle tohoto filmu, na pokračování) a, ale jak už to ve filmech bývá, dost scén tam chybí. Ale někdy mi přijdou i důležité, zrovna ty, co vystřihli. A někdy jsou vážně nešikovně navázané. Uvedu příklad: V knize je psáno, že jí Christian objedná gynekoložku až domů, aby jí zajistil prášky (nerad používá ochranu). Avšak ve filmu je chvíle, kdy se jí jen ptá, jestli bylo všechno v pořádku. Myslím si, že lidé, kteří se šli rovnou podívat jen na film, by nepochopili, oč šlo.
Celkově je to takové... prostě weird. Jako, dost se v téhle oblasti (kdyby někdo nevěděl, jmenuje se to BDSM) vyznám a v reálu to funguje zcela jinak, než je popsáno ve filmu. Avšak asi by to bylo na dost dlouho (a nejen kniha = 500 stran).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama