Kdy se začít učit?

30. dubna 2018 v 9:03 | Ther | 19 y. o. |  Témata týdne
Ach, je až tak moc poznat to, že bych se v aktuální době měla učit, že o tom místo toho raději napíšu článek a to dokonce ještě v době, kdy by už teoreticky ani téma týdne být jednak nemělo (ač chápu, že není jednoduché vůbec nějaké to téma vymyslet)? A ano, možná bych se neměla věnovat psaní článků na blog, ale místo toho vypnout internet (no, ty dokumenty o normalizaci či rozbor Van Goghových Kosatců sice člověk v hlavě nemá, ale nevadí) a pořádně se šrotit. Přece jen do ústních maturit zbývají necelé tři týdny - ale víte jak to je. Jo, to stihnu. Hm, když si však byť jen okem procházím otázky na výtvarnou výchovu, uvědomuji si, že mnoho z těch věcí jsem snad ani v životě neslyšela. Stihnu to tedy?No zřejmě budou muset při mě stát všichni svatí, abych se to skutečně stihla naučit. Ještě po milém včerejším zjištění, že dle všeho Cermat upravil příklady na státní maturitu z matematiky a že dle všeho budou těžší. I na toto jsem vedla poměrně, řekněme, příjemný včerejší rozhovor s maminkou, která zjevně v mé výsledky věří.
"Ondra říkal, že Cermat přehodnotil příklady a že teď bude maturita těžší."
"Hm."
"Co když to nezvládneš teď v jarním termínu?"
"Tak je ještě podzimní."
"A když nezvládneš ani ten podzimní?"
No teoreticky si myslím, že bych pak maturitu zřejmě dělala napřesrok? Popravdě netuším, no mám dva dny na to, projít si některé písemky z loňských let a především si pozjišťovat, jaké vzorečky tam jsou potřebny. Což mi připomíná, že bych s tím dneska asi měla zajít za profesorem a dát mu je? Ehm, u češtiny to tak s pravidly českého pravopisu bylo - no matikář po nás nic takového zatím nechtěl, tak absolutně netuším. No stejně mám v plánu jet ve středu do školy vlakem, který tam bude o téměř 45 minut dříve (ne, skutečně nemám v plánu přijít pozdě a ztrapnit se tak). Asi je pozdě se na tohle v pondělí ptát, když se testy píší ve středu, ale nevadí. V nejhorším mu to dám na kontrolu v tu středu s tím, že si nepamatuji nic o tom, že bychom to měli dělat. Ano, dlouho jsem se neztrapnila.

Hm, ale zase si například vrámci dějepisu říkám to, že tam to člověk kus alespoň zná. Dějepis se učíte od chvíle, kdy usednete do školních lavic a když vás alespoň trochu baví, tak není problém na určité téma něco z té hlavy nakonec i vydolovat, ne? Nejhorší je to pak spíše u posledních otázek, které jste nestihly ani nikde probrat a absolutně pak netušíte, oč se vlastně máte opírat. Díky bohu za podotázky.

No, vím vška moc dobře jaká jsem. Tento týden je matematika + čeština. Na češtinu se rozhodně v plánu učit nemám - ve škole jsme si ty testy několikrát psaly a vždycky jsem měla za 2 nebo za 3, což bohatě stačí (hihi, a to se pokouším dostat na VŠ na obor Český jazyk a literatura). A i když jsem si dělala cvičné testy z jedné učebnice přímo právě na maturitu z češtiny, vycházela mi vždycky stejná známka, takže je to nakonec s klidem. Uvidíme, co tam mohou dáti. Ze slohovými tématy jsem byla nadmíru spokojená (já jsem si vybrala piráty jako téma, vyprávění je prostě jistota) a tak mě snad potěí i v těchto didaktických testech.

A pak už bych zřejmě měla věnovat čas studiu. Pátek bude volný (jinak se píše didaktický test z angličtiny) a víkend. Přes víkend je focení psů ze záchranné stanice (máme doma asi 4letou fenku yorkšíra z množírny), tak jsem zvědavá, jestli mě mamka tentokrát vezme nebo ne. Včera mi dala prostor na učení tím, že s prarodiči šli na Praděd. No, popravdě jsem si dodělala seminární práci (čili mám část maturity z výtvarné výchovy) a pak jsem si psala svoje (klasika u mě). Lépe řečeno jsem si jen předělávala otázky z formátu .pdf do Wordu, aby se do nich dalo psát (hah, ale ne, že bych si dělala ty nové a potřebné otázky - ne, já si raději předělávala ty starší a teoreticky i méně potřebnější). Příští týden ještě "svaťák" není, je to týden, kdy se bude chodit na různé konzultace k potřebným vyučujícím a tak. Tuším v té době tam máme jeden termín domluvený a jistě bude ještě jeden další. No uvidíme.


Takže jsou přede mnou ještě 2 týdny učení a popravdě řečeno - jsem strašný lenoch. Nevím, zdali bych to měla takto přiznávat, ale asi ano - upřednostňuji spánek před učením a ponocováním z těchto důvodů. Kvůli jiným důvodům (ale to tak bývá, ne?) ráda i spánek opominu (pamatuji si, jak jsem jednou šla spát kvůli RPG v 5 ráno, vypsala se 3 hodiny a pak směle fungovala celý den, super co?), ale mám dojem, že minimálně během svaťáku tohle rozhodně nehrozí, tedy nemělo by. Uvidíme, jaká nakonec bude realita, no v těchto dnech se snažím co nejvíce se vyspat, abych to nahnala a pokud se mi konečně podaří i oznámit mamce ten fakt, že prostě k taťkovi na ten svatý týden jedu a cca těch 12-15 hodin (už teď mi to vhání nechuť) se tam učit budu (plus ale mám v plánu i nějaké ty dokumenty = 1-2 hodiny jeden), asi si obstarám větší přísun kávy, mléka a cukru. A možná i prášků proti bolesti břicha, které mívám po větším množství čehokolliv s kofeinem, ale nevadí. Bude to zřejmě vtipný týden. Ale všímám si, že podobně to bude mít snad tak 99 % maturantů. (Ah, a to pak mám s tímto lenoštvím snad i vystudovat VŠ? No nevím).

Tak hodně štěstí všem maturantům a těm budoucím radím, aby nic nepodcenili jako já. Budu ráda, když ze všeho odmaturuji za 3.

PS: Nezdá se vám, že je tady nějak moc přezávorkováno?
PPS: Hm, asi budu praktikovat psaní takovýchto článků po ránu. Ač jsem to psala skoro půl hodiny, šlo to samo a jak dlouhý článek z toho vznikl?
OPPS: Vyjde nová rubrika s názvem "maturita".

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 30. dubna 2018 v 9:22 | Reagovat

Na tu novou rubriku se těším. Snad tam bude psaní o velké úlevě, že to proběhlo dobře! ;-)

2 hedd hedd | Web | 30. dubna 2018 v 10:24 | Reagovat

Hihi, všude je to stejné. Já se tedy drtím biologii už teď, sice jo, zvládnu něco vydolovat z let předešlých, ale riskovat to nehodlám. Na češtinu se neučím a státní dělám ještě němčinu, takže to samé. (Jsem v německé třídě, 8 hodin němčiny týdně to jistí :-D )

3 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 13:39 | Reagovat

Když nedáš podzimní, tak je ještě jarní. Máš 3 pokusy. ;-)

4 Ther Ther | Web | 30. dubna 2018 v 15:42 | Reagovat

[1]: No, snad se ta úleva najde, když už se něco kazí vlastně hned v ten první den, tak netuším, no. :D Uvidí se ještě do večera - času teoreticky (či bohužel) dost.

[2]: Tak na ten dějepis kromě nejnovějších dějin se kus spolehnout dá, když se i jde dle podotázek, ale samozřejmě to nebude tak, že "něco vydolám, kašlem na to". :D To zase ne. O:) A hej, češtinu kašlu, tu jsem pokaždé nějak dávala, tak hrotit jí vice nebudu.

[3]: Hm, vlastně se mi dost ulevilo. :D A mezi jarní a podzimní je ještě více času! No snad to se mnou nedopadne zase až tak moc zle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama