Dovolená JM | Vranov na Dyjí

21. dubna 2018 v 4:37 | Ther | 19 y. o. |  Cestování
Či jak okomentoval bráška "Vranov na Dýní". Netuším, je mu 11, tuším hádám říkal, že to blbě přečetl nebo tak něco.


Cesta tam byla naštěstí jedna z kratších, ale skutečně to stálo za to. Rozhodili jsme se, že když už tam jsme, a přeci jen málokdy jezdíte 2x za sebou na dovolenou na stejné místo, protože časem zjistíte, že se vlastně už ani není na co dívat, tak jsme se rozhodli, že dáme obě dvě prohlídkové trasy - obě po 60 minutách. Jistě si dokážete představit to nadšení, které bylo vidět v očích mého jedenáctiletého bratra.
První okruh měl na "starosti" příjemný průvodce, o pár let starší než já. Ne, že by se nebylo na co dívat. Ale samozřejmě jsem se snažila vnímat především historii zámku, ale na druhou stranu, zámek mohu vidět kdykoliv na fotkách průvodce ne. (:D Dobře, dost mých pubertálních poznámek) Popravdě se mi v tuto chvíli (píšu to v 21 hodin večer - ano, jak jsem již dříve informovala, články jsou přednastavené =)) nechce hledat, co která vyhlídková trasa obsahovala, ale jedna obsahovala jednu část a druhá kus té první a pak jiné části zámku, no skutečně obě stojí za to.

Navíc nás stihlo skvělé počasí, takže když se na 2. nádvoří čekalo, až začne druhá, stihli jsme se docela dost opálit. A i trochu nám tekl pot, ale naštěstí v zámku bývá vždycky velice příjemně a tudíž nebyl problém s tím, že by nám snad i během prohlídky bylo nějak moc horko, ba právě naopak - chvílemi i zima.

Interiéry jsou taktéž nádherné, no vskutku nejkrásnější je právě strop tuším tanečního sálu, kde jednak byla skvělá akutika, ale taktéž jsme zjistili, že je tam zachovaný zámek tuším z 16. či 17. století, který je samozřejmě zcela jiný, než současné zámky na dveřích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama