Dovolená JM | Punkevní jeskyně a Machocha

20. dubna 2018 v 12:20 | Ther | 19 y. o. |  Cestování
Prohlídka této jeskyně a propasti byla poměrně dost náhodná. Původně jsme se tam šli jen podívat a do konce dovolené nám zbývaly dva dny. Zjistili jsme si, přes internet, že se prohlídky musí rezervovat, a tam jsme si řekli, že to prostě jenom zkusíme s tím, jestli se náhodou neuvolnilo na ten den, kdy jsme tam přijeli, místo. No, neuvolnilo se nakonec sice na ten den, ale dostali jsme se tam.


Nakonec se totiž uvolnilo na náš poslední den dovolené, takže to zase tak strašné nebylo. A rozhodně to stálo za to.
Opět, jako v každé jeskyni, fotografie od tama stojí celkem za nic, protože mobil zase tak kvalitní fotky nedokáže udělat (ač teda mám zkušenosti, že jsem někdy z kvality mile překvapena), protože tam přeci jen není dostatek denního světla a blesk mi bohužel v tomto skutečně moc není schopen pomoci - někdy jsou ty fotky ještě horší než bez blesku.

Dojeli jsme tam asi hodinu a půl dopředu, protože se ke vstupu do punkevních jeskyní dá dostat dvěma způsoby - buď lanovkou, která je tam asi za 5 minut se vším všudy, nebo pěšky. Pěšky to však znamená, že jdete asi 40 minut a to proto, že jdete celkem strmým kopcem, naštěstí je to tam udělané do zatáček, takže nejdete přímo dolů (což by samozřejmě ani nešlo), no terén tam taktéž není bůhví jak dokonalý a my tam ještě šli po dešti a je tam dost dřeva a kamení. A já se svým štěstím na vyvrtnuté kotníky (a navíc jsem si jej tak 10 dní před tím ještě natáhla, a to se mi dokonce ještě nestihl ani tak měsíc až dva zpátky zvrtnutý dokonale vyléčit) jsem šla fakt opatrně a taťka i nadával, že jsme nejeli lanovkou nakonec. No pak se ještě asi 20 minut šlo, než se dorazilo ke vstupu. Tam jsme ten den měli štěstí na Němce, kterých tam bylo požehnaně, nějaký tábor zřejmě dle věku a počtu lidí.

A následovala prohlídka jednak propasti, která je v půlce výpravy, a jednak poté i po prohlídce Macochy jedete na lodičkách, ze kterých jednou vysedáte, abyste si prohlédli jeden z dómů. Mapku si prohlédnout můžete zde. Fotografování je zde opět zpoplatněno (za 40 Kč) a snad kromě vyfocení Macochy (která se ale dá vyfotit i z vrchu z dvou můstků) se tam opět nedá moc co fotit, jedině mít nějaký kvalitnější foťák. Teoreticky si propast a její dno můžete vyfotit i na tajno, nemyslím si, že se to až tak moc kontroluje, no my si focení kupovali.

Samotná prohlídka trvá 60 minut a okruh je dlouhý 1 250m. Vůbec mi to však jako hodina nepřišla, navíc nejvíce zábavy zažijete asi na lodičkách, kde to poměrně dobře a vtipně komentují - no rozhodně (pokud nemáte strach z vody nebo tak) si vezměte celou prohlídku a zážitek bude zaručen.____________________________________________________________________________________


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama