Dovolená JM | Jeskyně Balcarka

19. dubna 2018 v 17:02 | Ther | 19 y. o. |  Cestování
Během prázdnin jsem stihla projít poměrně dost jeskyní, především pak právě v Moravském krasu. Ty první jsem bohužel nezachytila, protože jsem si kvůli svého omylu vzala mobil bez paměťové karty a tak jsem nemohla fotit. Ale na této dovolené jsem si jí již vzala a tak jsem fotila a fotila. Ač tedy právě v jeskyni se moc fotit nedá.


Tak či tak, jeskyně je nádherná a rozhodně stojí za návštěvu. Na druhé fotce můžete vidět kuličky, které se tam vytvářejí a bylo jich tam skutečně hodně. Teď jsem se asi 10 minut pokoušela je najít, zkrátka jak se tento útvar jmenuje, ale nepodařilo se mi. Třeba se někdo z vás v tomto vyzná a poznává to, a pokud to napíše do komentářů, budu jen a jen ráda. :)

Na konci prohlídky nás čekali dva malí medvídci a menší výklad o tom, jak se právě v této jeskyni nacházel kdysi život. Někdy zhruba před 15 000 lety v ní totiž sídlila početná skupina lovců sobů a koní z údobí magdalénienu. A právě díky nim se zde dochovaly některé kosti.

Samozřejmě, že tam byla zima, ale v té době vládly počasí 30stupňové teploty, takže to nakonec bylo poměrně příjemné zchlazení. Jeskyně je dost velká a na procházku dlouhá (okruh měří asi 700 m a s výkladem tak procházka trvá 60 minut). Zvířata zde - ale jako do většiny jeskyní kvůli schodům a možnosti poškození - nesmí, ale zřejmě nebudete mít v plánu s vlčákem navštívit zrovna jeskyni.

Na závěr přikládám odkaz na mapku, kde si můžete - i když jste tam nebyli - prohlédnout, co by vás teoreticky mohlo čekat, kdybyste se tam rozhodli vydat.

_______________________________________________________________________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama