Dovolená JM | Lednice

14. dubna 2018 v 22:43 | Ther | 19 y. o. |  Cestování
Myslím si, že tento nádherný zámek není potřeba bůhví jak moc představovat, protože jej každý zná, ač možná pod názvem "Lednicko-valtický areál", což však zase tak moc velký rozdíl není. Nás však bude zajímat jen čistě Lednice, bohužel na park jsme neměli čas, poněvadž se nám po cestě naskytl menší problém, díky kterému jsme se museli vracet do kempu a tak jsme se vlastně asi o 30 minut zpozdili, a takté tak akorát byla přehlídka dravců od Zayferu, na kterou jsme se rozhodli jít a vlastně kvůli nim jsme hodinu "promeškali".


Myslím, že konkrétně přehlídku dravců Zayferus není nutno nějak propagovat a zároveň o nich více říkat - odkaz máte nahoře a snad každý ze studentů, především pak základních škol, měl možnost je vidět. Takto to jen bylo o tom, že tam bylo méně lidí a tak se s nimi ti, kteří je mívali na rukách nebáli ani chodit do davu - navíc byli vycvičení a zvyklí na lidi.

Areál jako takový je krásný a mě osobně už uchvátil ten menší park, který je jen čistě v okolí zámku. Nemuseli jsme chodit ani na tu 4 km procházku (kterou by stejně nakonec bratr nezvládl). Minaret jsme měli možnost vidět z jedné z místností v zámku, fotografii i jsem měla, ale vše bylo foceno na mobil (ale reku, jak kvalitní ty snímky jsou, když jsem je upravovala v PS), a tak, když bych se dala nějakou fotku - tedy fotku toho minaretu - a musela bych jí zvětšit a ořezat, jistě byste minaret jen těžko hledali, ale byl by tam!

Ale bohužel jsme tento zámek chytli opět v době, kdy bylo poměrně dost vedro, takže si myslím, že mít nápad, abychom si prošli ten obrovský areál, by zase tak dobrý nebyl. Možná ty loďky ano, z řeky by jistě šel chlad, ale jinak bych to moc nadějně něviděla. Naštěstí při prohlídce dravců jsme byli ve stínu a zámek Lednice nemá ten název jen tak ze srandy, takže se to celkem i hodilo.
Ale je nádherný a za prohlídku stojí. Jen právě na již zmíněný celý areál by zřejmě bylo potřeba mít celý víkend - v pátek se ubytovat, sobota jeden zámek a např. park a neděle druhý zámek a odjzd domů. My tam strávili asi 5 hodin a stihli jsme zámek, hodinu a půl dravci (půl hodiny jsme ale čekali) a ještě k tomu oběd a menší procházka po tom menším zámeckém parku.

______________________________________________________________________________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama