Textová RPG hra

22. března 2018 v 20:29 | Ther | 19 y. o. |  Kreativní stránka
Poslední dobou sleduji, že se objevuje stále víc a víc webů právě s RPG hrami, častokrát pak z fantasy světa (a to buď zcela vymyšleného nebo inspirovaného knihami/filmy/hrami). Pro mě - jakožto jednu z hráček - je to takové uvolnění a na chvíli únik od reality, kdy své myšlenky nechám pohltit zcela jinou postavu, která začne psát tzv. "replu" či "post", říkejte si tomu jak chcete, a já se na chvíli dostanu zcela jinam. Cítím se fajn a alespoň je tak moje fantazie (která je občas až moc velká) na nějakou dobu uspokojena.

Jestli tě tenhle úvod zaujal, pokračuj dál :)

Oč tedy jde?

RPG je zkratka pojmu "Role playing game", což v přeneseném významu znamená "Hra na hrdiny". RPG je druh hry, kde hráči zaujímají role fiktivních postav, které si podle daných pravidel vytvoří, a za které v samotné hře jednají.
RPG hry se většinou odehrávají ve fiktivním světě, kde má postava přímou možnost ovlivňovat příběh a rozvíjet ho podle sebe. Na svět RPG hry proto musí dohlížet buď člověk nebo počítačový program, který hlídá pohyb postav a jejich činy a dále rozhoduje o následcích konkrétních činů vykonaných hráči. Pravidelně usměrňuje a kontroluje a rovněž přejímá zodpovědnost za postavy, které do světa sám vkládá. Například protivníky nebo přátele hrdinů ovládaných hráči. U nás toto obstarává postava Vypravěče, který občas bude do hry zasahovat a jeho slovo je nad všechny zákony.Tohle je takový menší úvod pro ty, kteří o tomto ještě nikdy neslyšeli. I já mezi ty nováčky patřím, v současné době se tomuto věnuji 2 roky (je mi 19), ale znám mnoho lidí (z jednoho konkrétního webu, kterému se budu níže ještě věnovat), kteří se RPG věnují poměrně dost dlouho a možná i právě díky tomuto patří mezi adminy webových stránek. Přeci jen, nějak se vypracovat museli, že ano. A to všechno jsem objevila čistě náhodou, ale díky dostatečně rozvíjené fantazii, která občas zapříčinila až moc dlouhé slohové práce či příběhy, které většina lidí napsala na 2 A4 a já např. na 8 A4, mám alespoň možnost se čas od času někde dostatečně vyburcovat.

Kde hraji?

Nyní vám tedy povím něco o konkrétním webu, na kterém právě já využívám svou fantazii. Jedná se o RPG hru Heriweay. Heriweay je název magického ostrovu, který je někde ve vesmíru a na něj se dostanete pomocí portálů, o kterých však netušíte, kde se dopředu nacházejí (cestovat zpátky na Zemi je však sice o mnoho jednodušší, ale i cenově nákladnější). Je to ostrov, o kterém by se dalo říct, že uvízl ve středověku, protože zde elektřina neexistuje. Doufám, že tento popis vás nikterak neodradí. Místo tohoto tam však vládne magie, která tento nedostatek dostatečně nahradí.

Jedná se o slovenskou webovou stránku, avšak i Čechů se tam dá poměrně dost najít. Tipla bych, že budou mít tak 15-20% zastoupení, dle toho, klik lidí tam ze společného chatu znám. Netuším, kolik dalších se ještě po této webovce toulá.

Co tam najdete?

Vaše hra není omezena jen na pár ras - člověk, elf či míšenec. Pokud se rozhodnete, že chcete mít jinou rasu z nabídky (a to buď démona, upíra, nefilima či vlkodlaka), stačí vám napsat kvalitní žádost, nechat jí týden v klubovně dané rasy, kde za vás ostatní hráči rozhodnou, jak kvalitně je tato žádost napsaná, a pak už můžete spokojeně hrát. Někdo se vrhne skoro hned na tyto rasy, někdo si vyčká delší dobu, než nabude dostatečně zkušenosti.

Maximální možný počet postav je 6, avšak můžete je mazat, popřípadě nechat umřít, a nahradit si tak jednu postavu druhou. Charakter postav je zcela na vás a nic vás vlastně neomezuje - můžete si vytvořit i homosexuální postavy, které však dle tamnějších zákonů nebudou schopny se oficiálně vzít (kdo na to však potřebuje papír, že ano?).

Hraje se buď v předem vytvořených místnostech (jako například Dračí hory či Náměstí), nebo si za větší sumu můžete nakoupit pro každou svou postavu soukromou místnost, kde můžete dále hrávat. Vlastně je to pro vaši postavu dům či byt.

Na závěr?

Netuším, co bych vám ještě o tomto webu mohla říci. Klidně se v komentářích ptejte. Délka RPG příspěvků ("postů", "repel") není nijak omezena - můžete napsat 100 slov, ale taktéž například 3 000 slov, jen zase musíte myslet na to, že na 3 000 příspěvek vám spoluhráč asi těžko odpoví do 20 minut. Ani doba odepsáni není limotována. Osobně se občas zadaří a odpisuji i týden, když není nálada a ani čas.

Doporučuji však tuto stránku. Pro mě to byla první RPG webovka a zamilovala jsem si to, jenže zjišťuji, že jsem zatím nenašla nic, co by mi sedlo stejně, jako právě Heriweay.

Pokud někdo z webu čte článek, doufám, že mě neodsoudí za ten popis, ale přeci jen není problém kliknout na odkaz a pozjišťovat si více - zase nemohu prozradit vše. A pokud někde o vás tuto RPG hraje, napište mi i vy vaše názory a například i jednu z vašich postav, přičemž vám já na oplátku napíšu tu svou. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama